Projektas "Sveika ir veikli moteris"

Projekto pavadinimas: Sveika ir veikli moteris
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2020-09-07 – 2021-06-30
Atostogų laikotarpis: 2021-07-01 – 2021-09-01
Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021-09-06 – 2022-11-30
Bendra projekto trukmė: 15 mėn.
Projekto tikslinė, (-s) grupė, (-s): suaugusieji.
Užsiėmimų laikas: pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 11 ir nuo 20 val.
Užsiėmimų vieta:  Sportshouse sporto klubas, Savanorių pr. 276″
Užsiėmimus veda: Gintarė Balčiūnaitė

ORIENTAL fit dance ilgalaikė, reguliari treniruočių programa, skirta moterims. vyksta 2 kartus per savaitę visus metus.

Būtina išankstinė registracija tel. +370 685 02503

Projektas finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Sporto projekto
aktualumas ir svarba

Pagrindinėmis Lietuvos gyventojų mirties priežastimis jau daugelį metų išlieka lėtinės neinfekcinės ligos – kraujotakos sistemos ligos bei piktybiniai navikai. Remiantis mokslinių tyrimų rezultatu, suaugusių Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas yra per mažas – laisvalaikiu po 30 min. 4 ir daugiau dienų per savaitę sportuoja maždaug 30 proc. vyrų ir tik 25 proc. moterų. Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, ryškiausias fizinio aktyvumo mažėjimas stebimas tarp vyresnio (40 metų ir vyresnių) amžiaus asmenų. Įpatingai žemi, reguliariai sportuojančių vyresnio amžiaus moterų statistikos rodikliai, paskątino imtis iniciatyvos, ir pamėginti spręsti šią problemą, pasitelkiant asmeninę patirtį, specialistų konsultacijas ir sveikatinimo rekomendacijas. Kaip pastebėta, kad reguliarus fizinis aktyvumas mažina kraujotakos sistemos ligų, diabeto, hipertenzijos, depresijos ir krūties vėžio riziką. Apibendrinus asmeninių tyrimų rezultatus išskyriau vyresnio amžiaus moterų fizinio pasyvumo problemą.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, fizinis pasyvumas siejamas su 12,2 proc. visų Europos regiono gyventojų mirčių ir yra veiksnys, lemiantis 21–25 proc. krūties ir storosios žarnos vėžio, 27 proc. diabeto ir 30 proc. išeminės širdies ligos atvejų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliarus fizinis aktyvumas mažina kraujotakos sistemos ligų, diabeto, hipertenzijos, depresijos ir krūties vėžio riziką. Pasaulyje apie trečdalis gyventojų yra nepakankamai fiziškai aktyvūs. Europos Sąjungoje atliktos suaugusių asmenų apklausos duomenimis, daugiau nei pusė gyventojų (59 proc.) nesimankština ir nesportuoja, o gyventojų dalis, kurie niekada nėra mankštinęsi ar sportavę, padidėjo nuo 39 proc. (2009 m.) iki 42 proc.

Sporto projekto tikslai ir uždaviniai

1. Užtikrinti reguliarius fizinės veiklos- šokio užsiėmimus;

2. Gerinti moterų fizinę bei psicologinę savijautą reguliariai sportuojant;

3. Burti veiklių ir motyvuotų moterų bendruomenę;

4. Plėsti savo veiklą orientuotą į sporto ir šokio skatinimą įvairaus amžiaus grupėms;

5. Dalintis savo gerąja patirtim su kitomis bendruomenėmis rengiant pristatymus;

6. Skatinti suaugusiųjų moterų ir merginų sportinę saviraišką;

7. Palaikyti menines kultūrines, kūrybines, šokių, sporto ir sveikos gyvensenos tradicijas.

Sporto projekto veiksmingumas, poveikis, tęstinumas

Sporto projektas prisidės prie bendruomeniškų ryšių kūrimo ir palaikymo tarp sporto klubų ir kitų šokių ar sporto kolektyvų. Padės įgyvendinti idėjas skatinančias bendruomenės suaugusių moterų ir senjorių užimtumą. Organizuoti išvykas bei kviestis kitus kolektyvus į svečius. Įvairių praktinių pristatymų ir vaizduojamųjų prezentacijų pagalba, skatins dalyvėms ugdyti įprotį rūpintis savo fizine ir psichine savijauta, pasitelkiant reguliaria mankšta ir šokio terapija. Sporto projekto lėšomis įsigijus užsiėmimams reikalingų priemonių,padės dalyvėms atskleisti ir ugdyti savo talentus. Įgyti pasitikėjimo savimi ir įsitraukti į visuomeninį gyvenimą, kad galėtų jaustis pilnaverčiu visuomenės piliečiu, gebančių prisitaikyti besikeičiančiame pasaulyje.

Sporto projektu prisidedama prie sporto kaip socialinės įtraukties skatinimo priemonės plėtojimo. Į šį projektą siekiama įtraukti kuo platesnį narių skaičių, senjorių, studenčių, ar kitokią socialinę atskirtį turinčių moterų, neišgalinčių mokėti paslaugų mokestį. Sporto projektu prisidedama prie sporto, kaip prevencinės priemonės kovoje su rasizmu, smurtu ir nepilnamečių išnaudojimu. Oriental termino reikšmė – artimieji rytai. Rytietišką tematiką atskleidžiant per muziką, judesius ir tradicijas leidžiama pažinti artimų ir tolimų rytų kultūrą, ir tuo skatinama ugdyti toleranciją įvairių kultūrų skirtumams.

Sporto projektas planuojamas vygdyti Kaune. Projekto veikla apima Lietuvos savivaldybes, kuriose yra itin mažas suaugusiųjų fizinio aktyvumo rodiklis. Liūdna pripažinti, kad sportas ir fizinė veikla – šokiai vis tik jaunų žmonių, galinčių pasiekti aukštus rezultatus, prerogatyva. Dirbantys asmenys, o juo labiau, jau nedirbantys, užsiimti fizine veikla neturi įpročio. Šiuo projektu vyresnio amžiaus moterys skatinamos judėti, ir užkrėsti pavyzdžiu ir kitas bendruomenes. Po Oriental fit dance pamokų nuotaika būna pakili, nes šokant nervų sistema gamina endorfinus – laimės hormonus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Taip. Šis projektas orientuotas į suaugusių moterų fizinio aktyvumo didinimą. 

Užsiėmimai vyksta Sportshouse sporto klube, Savanorių pr. 276, Kaune pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 11 ir nuo 20 val.